top of page

מהי קינסיולוגיה

קינסיולוגיה היא שיטת אבחון וטיפול ללא כאבים וללא תרופות לכל מעוררי מתח וקשיי תפקוד בחיים.

ניתן לטפל ברגשות שליליים, פחדים, חרדות, הפרעות שינה, בעיות תקשורת, הפרעות קשב וריכוז, אלצהיימר,  מתחים, שחרור מתחים מהתנהגויות כפייתיות, פוביות, התמכרויות, אובססיות, בעיות במערכות יחסים, אלרגיות, תזונה ועוד.

 

 

למי מתאימה הקינסיולוגיה? 

 

הקינסיולוגיה מתאימה לכולם, ילדים ומבוגרים, לכל סוגי המתחים או בעיות גופניות. היא עוזרת להתמודד עם משברים קטנים וגדולים של החיים, אבל לא מחליפה טיפול רפואי או תרופתי, אלה עוזרת לאתר את השורש הרגשי של הבעיה ומטפלת בו. אחרי הטיפול, הגוף מוצא את הכוחות לרפא את עצמו או לשחרר את המתח שהבעיה גורמת לו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

איך זה עובד? 

 

הגוף שלנו זוכר הכל, מהיום שנוצרנו ברחם של אמא. הוא מכניס את כל האינפורמציה שכל מה שעובר עלינו בתאיי הזיכרון שלנו. זה אומר המון חוויות שאנחנו לא זוכרים במודע שלנו. בעזרת בדיקת שריר אנחנו יוצרים קשר עם הגוף שלנו ושואלים אותו שאלות. אנחנו לוחצים על היד ולפי החוזק של תגובת השריר, אנחנו מקבלים אינפורמציה על גובה המתח של הגוף ביחס לשאלה.

אחרי שקיבלנו את האינפורמציה, אנחנו מגדירים מטרה ובוחרים שיטת טיפול.

 

 

מה הם שיטות הטיפול? 

 

ישנם כמה שיטות :

- תרגילי מוח : הם תרגלי תנועה עדינים ופשוטים שנועדו ליצור קשרים עצביים מהמוח לגוף ומהגוף למוח. קשרים אלה נועדו לתמוך בתפקוד מיטבי של המערכת גוף-מוח.

- מגע בריאות : לגוף שלנו יש 14 מרידיאנים (מעברים אנרגטים). לכל מרידיאן יש שריר שמייצג אותו. אנחנו בודקים את 14 השרירים כדי לדעת אם קיים חוסר איזון באחד או יותר מהרידיאנים, ומאזנים את כל המרידיאנים החלשים באנרגיה, בנקודות דמיות ובנקודות לימפטיות. אנחנו יודעים שכל מרידיאן מחובר לרגש.

לכן, אחרי האיזון, אנחנו מטפלים ברגשות השייכים למרידיאנים החלשים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-חזרה בגיל : מאפשר לנו לחזור לעבר שלנו שנה אחרי שנה ולאתר חסימות או טראומות שקרו לנו ושכחנו. השיטה מאפשרת לנו להגיע עד לעוברות ונותנת לנו את ההזדמנות לתקן משברים מהעבר.

 

-ברומטר התנהגותי:הברומטר מאפשר

לנו לבדוק את דפוסי ההתנהגויות שלנו השליליים ביחס לנושא מסוים שהחלטנו לטפל בו. הוא מאפשר לנו להחליף את הדפוס ההתנהגות השלילי בדפוס התנהגות חיובי ומשנה את התגובות שלנו במצבים  מסוימים שחוזרים על עצמם.

 

-בדיקת אלרגיות :בדיקת שריר מאפשרת לנו לזהות אלרגיות או רגישויות למזון ומוצרים שונים. האינפורמציה עוזרת לנו בשינוי הרגלי תזונה ובניית תפריט.

 

-התאמת צמחים ופרחי באך : השיטה מאפשרת לגוף להודיע לנו איזה צמחים, תוספי תזונה או פרחי באך הוא צריך וגם אלו חסרים יש לו בויטמינים ומינרלים.

 

כמה פגישות צריך להצלחת הטיפול?

 

אין מספר מפגשים קבוע. הטיפול יכול להצליח בפגישה אחת או לפי הצורך, בסדרה של כמה פגישות.

הקינסיולוגיה מצליחה לטפל ב85% מהמקרים.

 

 

דוגמאות של מעוררי מתח :

- גורמים רגשיים : טראומות רגשיות מן העבר, דאגות וחרדות עכשויות ועתידיות, פחדים ופוביות, חוסר מודעות רוחנית, אמונה דתית, בעיות במערכת יחסים.

- גורמים פיזיים : מתח שלילי שלדי, טראומה גופנית, התעמלות לא נכונה, התעמלות יתר, יציבה לא טובה, חוסר הסתגלות למקום עבודה, נשימה רדודה, הרטבת לילה, בעיות פוריות.

- גורמים התנהגותיים : שינה ומנוחה לא מספיקות, שימוש בסמים, רקע של תפקוד משפחתי לקוי, פרפקציוניזם, דחייה למועד מאוחר יותר, התמכרות לעבודה, חוסר ניהול זמן וכישורים אורגנים.

- גורמים כימיים : אי ספיקת מיים, בחירות תזונתיות לקויות, אלרגיות, רגישויות, הרעלת מתכות, אספקת מים ואוויר מזוהמים, ריסוסים חקלאים, ליקויים ביוכימיים גנטיים.

- גורמים סביבתיים : רגישות לתאורת ניאון, רגישות או אלרגיה לצבעים מסוימים,  רגישות לרעש, קרינה וזיהום אלקטרומגנטי.

- גורמים מנטליים : אי מציאת פתרון לבעיות סבוכות, בעיות פרנסה, מציאת דרך בחיים, התלבטויות,

מחשבות טורדניות.

bottom of page