top of page
IMG_2018-11-19_08-18-56.JPG

לנצח את הפחד והחרדה

בישראל, 25% סובלים מחרדה ו15% לוקים בדיכאון כמחלה.

הסימפטומים של החרדה הם :

תסמינים פיזיולוגיים - עוררות פיזיולוגית של מערכת העצבים הסימפתטית הבא לידי ביטוי בתסמינים כגון: דפיקות לב חזקות ומהירות, בחילה, כאבים בחזה, קוצר נשימה, כאבי בטן או כאב ראש, תנועות מעיים מהירות, צורך דחוף להטיל שתן, טשטוש ראייה, סחרחורת או חולשה. הגוף מכין את האדם להתמודדות עם איום בתגובת הילחם או ברח, וכך עולים לחץ הדם וקצב הלב, ההזעה מוגברת, עולה זרימת הדם לקבוצות שרירים חשובות להתמודדות זו, ולעומתם מופחתת למשל פעילותם של מערכת החיסון ותהליכי העיכול. סימנים חיצוניים נוספים של חרדה עשויים להיות עור חיוור, הזעה, רעידות, והרחבת אישונים.

תסמינים פסיכולוגיים - כגון אי שקט, מתח, פחד מפני העתיד, חוסר ודאות, מחשבות של פחד ודאגה חוזרות ונשנות, חוסר ביטחון, צורך להיתלות באחרים או באמצעי ביטחון כלשהם, ועוד.

תופעות הלוואי של תרופות ממשפחת SSRI הן :

נדודי שינה-בעיות בשפיכת הזרע-בחילה-חולשה-כאב ראש-שלשול-אובדן תאבון-ישנוניות-חרדה-עצבנות-רעידות-יובש בפה-ירידה בחשק המיני-פיהוקים-קושי בעיכול-סחרחורות-הזעה-אימפוטנציה-תשישות-דפיקות לב איטיות -דפיקות לב מהירות-כאבי צוואר או לסת-תסמינים דמויי שפעת-כאב בכל הגוף-גלי חום-הרגשה של דקירות בראש או בגפיים-עלייה במשקל-כאבי בטן-עייפות/חוסר אנרגיה-חוסר תחושה-חוסר תחושה רגשית-עצבנות-אקתיזיה (תנועות גפיים וגוף בלי רצוניות, חוסר מנוחה קיצוני) התאבדות.

 

 

אני מציעה  תכנית ייחודית בת 12 מפגשים המטפלת בפחדים וחרדות, המאפשרת חיים רגועים וטובים יותר. בתכנית נטפל בפן הפסיכולוגי, בפן הביולוגי ובפן הרגשי.

הפן הפסיכולוגי :

כל יום, יש לנו בערך שישים אלף מחשבות. 98% מהמחשבות הם אותם מחשבות מאתמול. 2% בלבד הן מחשבות חדשות. ל2% מחשבות האלו יש עצמה מאוד גדולה. אנחנו נעבוד על המחשבות האלו ונשתמש בהם כדי ליצור שינוי בחיים.

בנוסף, אנחנו שואלים את עצמנו כל יום 5000 שאלות. לאנשים עם פחדים, יותר מחצי מהשאלות קשורות לשליטה. הפחד שלהם (פחד וירטואלי), הוא פחד ממה שעלול לקרות. המחשבה מובילה לחשש, והחשש מוביל לחרדה. כדי להרגיע את עצמם, הם בונים לעצמם  מנגנון הגנה בו הם שולטים בכל. הם שואלים את עצמם כל מיני שאלות  כדי לחשוב איך לשלוט במצב. אבל אי אפשר לשלוט בכל. ואז, המחשבות משתוללות,  הפחד גודל והחרדה מקבלת ממד עצמתי והכל חוזר על עצמו וגודל בלי סוף. במקום להתרחק מהפחד, הם מתקרבים ומכפילים אותו.  לכן אנחנו נעבוד על יצירת מחשבות חדשות כדי לקבל תוצאות שונות. במקום לחשוב על הכי גרוע, נחשוב על הטוב ביותר, ונשחרר שליטה. במקום לחשוב "איך אני יכול לשלוט בכל", נחשוב " איך אני יכול להתאים את עצמי לכל מצב".

 

הפן הביולוגי :

רובינו חושבים שלחרדה יש מקור פסיכולוגי בלבד. אבל ברוב המקרים המקור הוא ביולוגי. כשהמוח שלנו לא מאוזן כימית, אנחנו סובלים מכל מיני תופעות : חוסר רוגע, רגזנות, פחדים, חוסר קשב וריכוז, עייפות, השמנת יתר, והרשימה ארוכה. דרך הכלי המדהים של בדיקת השריר מהקינסיולוגיה, אנחנו יכולים לקבל בצורה מדויקת מה הוא מצב הכימי שלנו במוח. מהי הדומיננטיות שלנו ומה החסרים שלנו בין ארבעת המוליכים העצביים הראשים (דופמין, סרוטונין, אצטילכולין וגאבא). בעזרת שינוי תזונתי, תרגילים שונים ולקיחת תוספים, אנחנו נאזן את כימיית המוח, וכבר נרגיש ירידה ברמת החרדה.

 

פן הרגשי :

הרגשות שלנו נועדו להגן עלינו. הם מאפשרים לנו ליצור תגובות שנרשמות בתת מודע.

                                 א פ ר ת

                      אירוע – פירוש – רגש – תגובה

כשאנחנו חווים אירוע מסוים, בדרך כלל דרך הראיה, השמיעה, או בגוף,  האינפורמציה עוברת למוח, ושם אנחנו מפרשים אותו אירוע. לפי הפירוש נוצר בנו רגש, (כעס-עצב-פחד-גועל-בושה-ריגוש-גאווה...), ואז אנחנו מגיבים. כל זה שמור בתת מודע, וכשבמהלך החיים אנחנו חווים סיטואציה דומה, אנחנו נגיב תמיד באותה צורה באופן אוטומט.   

כשנוצר הרגש, הוא נעלם אחרי כמה שניות. אבל התחושה שבאה אחר כך (עצב, כעס או חרדה) יכולה להישאר. אם התחושה לא עוברת, היא הופכת להיות התנהגות. אם היא עדיין לא עוברת עד חצי שנה או שנה, היא הופכת להיות מזג. יותר משנה, היא הופכת להיות האישיות . למוח אין שליטה יותר. החרדה כבר נמצאת בכל תא ותא בגוף והיא נקראת חרדה כרונית.

בעזרת שיטת הקינסיולוגיה, אנחנו נשחרר כל חסימה, כל דפוסי התנהגות, כל רגש שלילי תקוע, ונכניס  במקום רגשות חיוביים, תפיסה חיובית, ותחושה נעימה ואהבה.

נעבוד על אהבה עצמית, על ביטחון עצמי, על אנרגיות חדשות. נברר מה הם האמונות המגבילות המנהלות אותנו, ונחליף אותן. נלמד איך להחליף את הפחד בהפך שלו, האהבה. נלמד איך לנשום נכון, ועל אילו נקודות של הגוף נלחץ בתחילת התקף. נשתמש בפרחי באך, במדיטציה, בדמיון מודרך ועוד הרבה כלים מדהימים.

 

לייעוץ וקביעת פגישה, יש להתקשר למספר :

052-3139384

קארן דבוש

Karen.kinesy@gmail.com

bottom of page